Oficjalne otwarcie boiska przy Gimnazjum w Świerklańcu

- Patrząc na dzisiejsze warunki atmosferyczne, dobrym pomysłem byłoby rozegranie na nowym boisku meczu hokeja na lodzie – żartował Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl. Faktycznie aura uniemożliwiła rozegranie pokazowego meczu piłki nożnej – na boisku zalegał śnieg a pod nim lód, ale to nie przeszkodziło w uroczystości poświęcenia boiska wielofunkcyjnego przy ul. Wolności w Świerklańcu przez ks. Rafała Szota, proboszcza parafii p. w. Chrystusa Króla w Świerklańcu.

29 listopada Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl, Dyrektor Gimnazjum Marek Kubica i Sołtys Świerklańca Mirosław Bacik przecięli wstęgę. Boisko przy szkole zostało oficjalnie otwarte.
- Szkoda, że nie udało się rozegrać meczu – mówił dyrektor gimnazjum – przenosimy go na wiosnę – dodał.
Budowa obiektu zaczęła się na początku sierpnia, a ukończona została ostatniego dnia października. Boisko ma wymiary 44 na 24 m i z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom koszykówki, siatkówki oraz piłki ręcznej. Jego nawierzchnia wykonana została ze specjalnej kostki poliuretanowej, która charakteryzuje się wytrzymałością i bezpieczeństwem. Boisko zostało dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwojowego Regionalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2016. Całkowita wartość wydatków związanych z jego wykonaniem wyniosła 490 887 zł, a kwota Dofinansowania opiewała na 32% wartości, czyli 157 000 zł. Pozostałą część stanowiły środki własne Gminy Świerklaniec. Boisko wyposażone jest także w ogrodzenie i siatki wyłapujące piłki, a także w ciąg ścieżek dla pieszych. Na obiekt można dostać się zarówno od strony szkoły jak i od strony ulicy Wolności.

Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec