Podróżnicy ze Świerklańca

Istnieje od dwóch miesięcy i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Świerklaniec. Stowarzyszenie Podróżników „Obieżyświat” działające w Świerklańcu liczy już 32 stałych członków, a to dopiero początek jego działalności. Głównym celem SP „Obieżyświat” jest działanie na rzecz turystyczno-krajoznawczej aktywizacji mieszkańców Śląska. Odbywa się to między innymi poprzez organizowanie wspólnych wyjazdów. 

Najbliższy z nich zaplanowany jest na 10 grudnia do Krakowa.
- Stowarzyszenie Podróżników „Obieżyświat” wyewoluowało z Koła Podróżnika, które działało w Gminnym Ośrodku Kultury. Dzięki zawiązaniu stowarzyszenia mamy więcej możliwości rozwoju
– powiedział pan Bronisław Machura, Prezes Stowarzyszenia Podróżników „Obieżyświat”.
Ważnym aspektem działalności Stowarzyszenia są comiesięczne spotkania w GOKu oraz w nakielskiej filii Gminnej Biblioteki Publicznej, na których podróżnicy dzielą się swoimi doświadczeniami oraz fotografiami. SP „Obieżyświat” wciąż szuka nowych członków, którzy chcą dzielić się z innymi swoim hobby. Jak czytamy na oficjalnym profilu na Facebooku „zapraszamy wszystkich, którzy lubią dalekie podróże, ale i niedalekie wycieczki, którzy lubią o podróżach słuchać oraz o swoich podróżach opowiadać. Każda podróż uczy, otwiera nasze głowy i pozwala spojrzeć na ludzi, nasze dziedzictwo kulturowe i przyrodę z innej perspektywy. Te różne perspektywy chcemy zobaczyć, posłuchać w naszym kameralnym gronie wśród sąsiadów, przyjaciół i miłośników ekstremalnych lub mniej ekstremalnych przygód.”

Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec