Kuba blisko podium!

Niewiele zabrakło, a 17-letni Jakub Kuzia z Orzecha stanąłby na podium prestiżowych zawodów w surfingu "Nordic Surf Games". Kuba zajął ostatecznie 4 miejsce za reprezentantami USA, Brazylii i Szwecji, ale to i tak ogromny sukces.

17-latek był pierwszym i jedynym reprezentantem Polski w arcytrudnym turnieju, który odbył się na lodowatych falach Norwegii. Podczas turnieju temperatura powietrza wyniosła kilka kresek poniżej 0, a temperatura wody wahała się od 2 do 8 stopni. W tych warunkach wystartowało niemal 100 zawodników. Mieszkaniec Orzecha w fenomenalnym stylu (łapiąc falę w ostatniej sekundzie!) zapewnił sobie awans do półfinału, w którym czekała go walka z Hawajczykiem, Brazylijczykiem oraz Szwedem. Ostatecznie Polak zajął 4 miejsce, ale patrząc na znikomą popularność surfingu w Polsce (zwłaszcza na jej południu) to świetny wynik. Jakub czuje jednak niedosyt, bo do wymarzonego podium zabrakło niewiele, ale wielcy sportowcy słyną z tego, że nawet w takich sytuacjach potrafią jeszcze bardziej zmobilizować się do pracy i osiągnąć spektakularny sukces. Tego też życzymy mieszkańcowi naszej gminy!