„Olimpijczyk” nie tylko na wodzie

Czterech śmiałków z UKS Olimpijczyk Nowe Chechło stanęło na starcie 4 edycji zawodów Red Bull Bieg Zbójników, który odbył się 25 lutego w Białce Tatrzańskiej. W tej arcytrudnej rywalizacji brało udział 130 zawodników. Nasi nie zawiedli.

Red Bull Bieg Zbójników to otwarte zawody w biegach narciarskich. Uczestnicy ruszyli ze startu wspólnego u podnóża Kotelnicy Białczańskiej. Przed nimi stanęło wyzwanie liczącej 8,2 km ciężkiej trasy pod górę. Najlepszy spośród naszych był trener „Olimpijczyka” Klaudiusz Kokot, który z czasem 41:08 zajął 44. Rafał Mikołajec zajął miejsce 68 z czasem 46:40, Adam Świerzy - miejsce 81 z czasem 49:59. Niestety z przyczyn technicznych biegu nie ukończył Paweł Wolny, który jest uważany za najlepszego zawodnika naszej ekipy.