I Gminny Festiwal Piosenki Przyrodniczej w Orzechu

To był konkurs dla młodych wokalistów. 31 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Orzechu odbył się I Gminny Festiwal Piosenki Przyrodniczej pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklaniec. Młodzi soliści startowali w dwóch kategoriach wiekowych – przedszkole oraz klasy od I do III. Zawodników oceniło trzyosobowe jury.

Jury w składzie Karolina Kloszczyk - absolwentka szkoły w Orzechu, która ukończyła LO muzyczne, Bronek Lewandowski – gitarzysta, muzyk, nauczyciel oraz członek zespołu Oberschlesien, Marcin Ziemniewicz - muzyk, autor wielu tekstów oraz muzyki zespołu Kadosz i nauczyciel gry na gitarze.
Wśród przedszkolaków I miejsce zajęła Klara Hajduk, II miejsce Wiktor Błaszczak i III miejsce Julia Pytel. Wyróżnienie otrzymały Antonina Profus i Kinga Nowakowska.
Wśród uczniów I miejsce zajęła Laura Bednarczyk i Paulina Błaszczak (Orzech), II miejsce Maciej Cofałka i Julia Jaruga (Świerklaniec), III miejsce Zuzanna Szewioła i Robert Rupik (Orzech). Wyróżnienia otrzymali Julia Romowicz, Alicja Łączkowska, Julia Kędys i Julia Banaś.
Nagrody ufundował Wójt Gminy Świerklaniec i Rada Rodziców ZS-P w Orzechu.
Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz nasionka kwiatów, a każdy nauczyciel, który przygotowywał wokalistów do konkursu dostał pisemne podziękowanie oraz figurkę drzewka.

Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec