Zawodnicy UKS Judo "Ahinsa" pokazali siłę!

W sobotę 27 maja odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów oraz Juniorów młodszych w Ju-jitsu w Rybniku.W turnieju brała udział czwórka zawodników UKS Judo „AHINSA”, którzy mieszkają w gminie Świerklaniec: Martyna Nolewajka, Agata Binek, Łukasz Szołtysik (w grupie juniorów) oraz Małgorzata Woś (w grupie juniorek młodszych). Wszyscy wrócili z medalami!

Złote medale wywalczyły wszystkie dziewczyny (M. Nolewajka, A. Binek, M. Woś), a srebro jedyny chłopak (Ł. Szołtysik). Martyna w finale wagi do 70 kg, pokonała zawodniczkę Aleksandrę Pokorną z Rudzkiego Klubu Kyokushin, Agata szybko wygrała finał wagi 63 kg z Patrycją Łaksa z UKS Samuraj Bukowno, Łukasz uległ niestety Igorowi Wiśniewskiemu z Kong Sao Mikołów. Gosia, która zmieniła wagę z 44 na 48 kg, stoczyła 3 pojedynki zdecydowanie wygrywając kolejno z Tatianą Spandel z RKJS Rybnik, Malwiną Janecką z UKS Budo Pawłowice i w finale z Aleksandrą Masternak. Zawodnicy zdobywali punkty, potrzebne w rywalizacji o udział w Mistrzostwach Europy, które w tym roku odbędą się w Bukareszcie. Największe szanse na wyjazd ma obecnie Martyna Nolewajka.
W niedzielę 28 maja w Wiśle rozegrany został Turniej Judo dla Dzieci „Olimpijskie Nadzieje”, w którym wzięło udział ponad 340 zawodników i zawodniczek z całego Śląska. Z UKS Judo "Ahinsa" wystartowało 5 zawodników. W bardzo mocnej obsadzie zawodów młodzi judocy z "Ahinsy" zdobyli 1 srebrny, 2 brązowe medale i 2 piąte miejsca. Srebro wywalczył Ksawery Króliczewski wygrywając 3 walki i ulegając tylko w finale wagi 39 kg, w wadze 42 kg brąz zdobył Piotr Brzeziński, również brąz wywalczy Szymon Gutkowski w wadze 51 kg. Piąte miejsca zajęli Maksymilian Szweda i Tymon Zylla. Tymon prowadząc w walce o trzecie miejsce, przez moment nieuwagi dał się złapać w trzymanie. Gratulujemy medalistom, a pozostałym życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.