70-lecie LKS "Przyszłość" Nowe Chechło

Ludowy Klub Sportowy "Przyszłość" Nowe Chechło powstał w 1947 roku. Teraz gra w nim już czwarte pokolenie mieszkańców Nowego Chechła. Klub 1 lipca hucznie obchodził swoje siedemdziesięciolecie. Nie zabrakło gratulacji, życzeń i odznaczeń.

- Ten klub ma wspaniałą historię. Powstał po wojnie i jego założycielom pewnie nawet nie śniło się, że kiedyś zaplecze sportowe będzie na takim poziomie jak teraz. Jednak nazwa waszego klubu zobowiązuje i trzeba patrzeć również w przyszłość. Wierzę w to, że LKS "Przyszłość" Nowe Chechło najlepsze czasy ma jeszcze przed sobą – mówił wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl podczas wręczenia na ręce prezesa "Przyszłości" pamiątkowego listu.
Podczas uroczystości 1 lipca do Nowego Chechła przybyli między innymi reprezentanci samorządu w osobie wójta i przewodniczącego Rady Gminy Świerklaniec, ale także Polskiego Związku Piłki Nożnej, Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych klubów z Orzecha, Świerklańca, Nakła Śląskiego i Tarnowskich Gór. Dla byłych i obecnych działaczy oraz piłkarzy "Przyszłości" nie zabrakło gratulacji, życzeń, ale przede wszystkim odznaczeń.
Uchwałą Zarządu PZPN Podokręgu Bytom złotą odznaką zostało odznaczonych 23 piłkarzy, trenerów i działaczy klubu:
1. Mariusz Balawander
2. Tomasz Brzenzka
3. Sebastian Bury
4. Łukasz Furgaliński
5. Daniel Daniluk
6. Marcin Gluch
7. Marcin Kacy
8. Przemysław Kępiński
9. Przemysław Kopaczewski
10. Dominik Kwarta
11. Adrian Kozieł
12. Igor Michalik
13. Patryk Miszok
14. Marcin Smoliński
15. Łukasz Tokarski
16. Marcin Wajs
17. Artur Zedel
18. Sebastian Zedel
19. Marek Brenza
20. Adam Kubik
21. Tomasz Lepiarczyk
22. Michał Grzybczyk
23. Karol Ochman
Złote odznaki otrzymali z rąk Krzysztofa Seweryna – prezesa podokręgu Bytom ŚZPN oraz wiceprezesa Juliana Rakoczego. Odznaczenia z centrali Polskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali Jerzy Koniecko i Konrad Huć.
Wręczono również odznaczenia z katowickiego Śląskiego Związku Piłki Nożnej i odznaczenia z Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.
Także prezes „Przyszłości” Jakub Michalak wręczył podziękowania dla zasłużonych działaczy klubu oraz przekazał statuetkę na ręce wójt gminy Świerklaniec Marka Cyla.
- Gdyby nie wsparcie gminy Świerklaniec, nie byłoby tutaj takiego zaplecza sportowego. Tak jak pan mówił, patrzymy w przyszłość i liczymy na dalsze wsparcie naszego klubu – zwracał się do wójta Michalak.

Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec