Turniej w boule o Puchar Wójta Gminy Świerklaniec

Petanque to dyscyplina sportu nazywana popularnie "grą w boule" (od nazwy kul, którymi rzucają zawodnicy). 1 lipca na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Start", mieszczącego się nad zalewem Nakło - Chechło odbył się pierwszy turniej w tej dyscyplinie o Puchar Wójta Gminy Świerklaniec, rozgrywany w systemie jeden przeciwko jednemu.

W zawodach wzięło udział 21 zawodników, zarówno amatorów, jak i graczy zrzeszonych w klubach sportowych z różnych miast województwa śląskiego takich jak Katowice, Świętochłowice, Bobrowniki, Bieruń. W turnieju gościnnie wzięli udział zawodnicy także spoza regionu. Przyjechali między innymi z Żywca i Krakowa. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju zalewu Chechło i Śląski Klub Petanque Carbon. Zawody uroczyście otworzyli Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl, który objął je honorowym patronatem, a także gospodarz OW "Start", na którym zostały przeprowadzone rozgrywki. Wspaniała pogoda towarzyszyła zawodnikom przez cały dzień i sprzyjała rozegraniu turnieju w miłej atmosferze. Najlepsza trójka zawodników otrzymała ufundowane przez Urząd Gminy Świerklaniec puchary i dyplomy.
Na podium stanęli:
- I miejsce - Marcin Kutyła z Krakowa,
- II miejsce - Krzysztof Adamek z Bierunia,
- III miejsce - Krzysztof Bentkowski z Świętochłowic.
Pierwszy turniej w boule już za nami, ale jak zapewniają gospodarze – nie ostatni. Niebawem na terenie zalewu Nakło-Chechło i w innych miejscach gminy Świerklaniec mogą odbyć się kolejne zawody na rzecz rozwoju rozwijającej się w błyskawicznym tempie dyscyplinie sportu - petanque.

 

Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec