Reprezentanci Polski wracają na "stare śmieci"

- W tym miejscu stawiali swoje pierwsze kajakarskie kroki. Dzisiaj osiągnęli już sporo, ale głęboko wierzę w to, że przed nimi jeszcze mnóstwo wspaniałych chwil, a najlepsze na przyszłej olimpiadzie – mówił nad Zalewem Nakło-Chechło wójt Marek Cyl podczas spotkania z pochodzącymi z gminy Świerklaniec reprezentantami Polski w kajakarstwie – Julią Lis i Pawłem Czają.

Spotkanie zostało zaaranżowane przez UKS Olimpijczyk Nakło-Chechło, czyli klub, którego Julia i Paweł są wychowankami. Pochodzący z Nakła Śląskiego zawodnicy mogą pochwalić się stałą obecnością w kadrze Polski na najważniejszych kajakarskich imprezach. Julia Lis została niedawno wicemistrzynią Europy w kajakowej dwójce na dystansie 1000 m w bułgarskim Plovdiv.
- Jestem szczęśliwa ze swojego wyniku, ale patrzę w przyszłość – mówiła zawodniczka.
Zarówno Julia Lis i Paweł Czaja uczestniczyli również w ostatnich Mistrzostwach Świata U23 w Pitesti w Rumunii. Kajakarze z gminy Świerklaniec nie ukrywają jednak, że ich najważniejszym celem jest obecność, a później jak najlepszy wynik na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.
- Jesteście w stanie osiągnąć sukces tylko ciężką pracą. Życzę wam abyście z Tokio przywieźli medale – mówił przewodniczący Rady Gminy Świerklaniec Jerzy Siwy.
Podczas spotkania przy chechelskiej kajakowi była okazja do wręczenia kwiatów i upominków. W uroczystości uczestniczyli również zawodnicy, działacze i trenerzy „Olimpijczyka”.
- Jestem dumny, że pierwsze kajakarskie kroki stawialiście w tym klubie – mówił prezes UKS Olimpijczyk Nowe Chechło Andrzej Słota.
- Jestem dumny, że reprezentujecie Polska, ale i promujecie naszą gminę Świerklaniec na całym świecie – dodał wójt Marek Cyl.
Sielankowa atmosfera potrwała jeszcze chwilę, ale do rzeczywistości kajakarzy „Olimpijczyka” sprowadził trener Tomasz Pospiech, który rozpoczął trening na wodzie. Młodzi zawodnicy nie mają łatwo i muszą ćwiczyć nawet kilka razy w tygodniu. Jednak nazwa klubu do którego należą zobowiązuje, a jego hasło brzmi „I ty możesz zostać Olimpijczykiem!”. Życzymy, aby w 2020 roku Julii i Pawłowi się udało.

Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec