Długi muzyczny weekend już za nami

Od 11 do 15 sierpnia w Zabytkowym Parku w Świerklańcu trwał Długi muzyczny weekend, który odbył się w ramach pierwszej edycji Pałacowego MuzykoGrania. Każdego dnia w Pałacu Kawalera można było posłuchać muzyki na żywo. Wieczorami kameralne koncerty dawał zespół Duo Linea.

Można było usłyszeć „Perły muzyki polskiej”, „Wichry namiętności… czyli muzykę z pasją”  oraz wziąć udział w „Muzycznej podróży przez wieki” z jazzową niespodzianką na zakończenie. Nie tylko wieczory w Pałacu Kawalera były pod znakiem dobrej muzyki. Przygotowano także tematyczne poranki. Podczas muzycznego poranku z filiżanką kawy odbyła się degustacja kaw z różnych regionów świata. Podobnie podczas muzycznego poranku z filiżanką herbaty - wtedy można było skosztować egzotycznych naparów. W czasie muzycznego podwieczorku, zebranych w Pałacu gości, żywiołowa muzyka porwała do tańca, a muzyczny poranek z owocami był okazją do degustacji owoców świata. Długi muzyczny weekend w Świerklańcu okazał się także… filmowy. A to za sprawą Letniego kina plenerowego, które odbyło się w parkowym amfiteatrze. Po zachodzie słońca za darmo można było obejrzeć filmowe nowości. Pierwszego dnia wyświetlono włoski film „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” o grupie przyjaciół, która podczas wspólnej kolacji postanawia w ramach niewinnej zabawy upublicznić wszystkie swoje e-maile, rozmowy i wzajemnie skrywane tajemnice. Kolejny był seans filmu pt. "Umrika", który był chwilami zabawną, a chwilami łapiącą za serce historią nastoletniego Ramakanta wyruszającego na poszukiwanie starszego brata, który przed laty wyemigrował do Ameryki. Na zakończenie letniego kina można było zobaczyć dzieło, za które przyznano Oscara za najlepszy film. Głośny "Moonlight" Barrego Jenkinsa to opowieść o życiowych problemach czarnoskórego chłopaka żyjącego w niebezpiecznym świecie narkotyków.
Długi muzyczny weekend już za nami, ale to nie oznacza końca Pałacowego MuzykoGrania. 18 sierpnia o godz. 19.00 w parkowym amfiteatrze będzie można usłyszeć recital Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza „Piosenki, z których się żyje”. Bilety w cenie 25 zł dostępne w Pałacu Kawalera. Natomiast na zakończenie MuzykoGrania, również w amfiteatrze, planowany jest koncert zespołu Folk Ekspres i Beaty Mańkowskiej „Od klasyki do śląskich szlagierów”. Odbędzie się 27 sierpnia o 17.00. Bilety w cenie 20 zł, również dostępne są w Pałacu Kawalera. Zapraszamy!


Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec