Koncert Folk Ekspres i Beaty Mańkowskiej

Ostatni koncert w ramach Pałacowego MuzykoGrania odbył się 27 sierpnia w amfiteatrze zabytkowego parku w Świerklańcu. Wystąpił zespół Folk Ekspres oraz Beata Mańkowska. Artyści zabrali publiczność w muzyczną podróż w czasie.

„Od klasyki do śląskich szlagierów” to koncert, który miał kilka części. Pierwsza z nich, składała się z polskich arii operowych i operetkowych w wykonaniu wokalistów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Beaty Mańkowskiej, która dopiero niedawno zajęła się muzyką śląską, a do tej pory jej zainteresowania krążyły wokół muzyki klasycznej.
Wraz z upływem czasu muzycy prezentowali coraz nowsze utwory. Były tradycyjne piosenki biesiadne takie jak „Pije Kuba do Jakuba”czy „Poszła Karolinka”. Ostatnia część to już popis Beaty Mańkowskiej, która wykonała piosenki śląskie ze swojej najnowszej płyty. Koncert poprowadził Sebastian Mierzwa, który swoimi zabawnymi anegdotami rozbawił publiczność w Świerklańcu do łez. Wstęp na ostatni koncert w ramach Pałacowego MuzykoGrania decyzją wójta gminy Świerklaniec był darmowy.

Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec