Roboty budowlane w szkołach i przedszkolach

Trwają prace związane z inwestycjami w naszych gminnych placówkach edukacyjnych. Trwa I etap termomodernizacji budynku byłego gimnazjum w Świerklańcu, rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w sołectwie Orzech i budowa przedszkola w Nowym Chechle.

Dwie z tych inwestycji dotowane są ze środków unijnych. Termomodernizacja szkoły przy ul. Źródlanej w Świerklańcu rozbita jest na dwa etapy. Najpierw, jeszcze w tym roku, budynek zostanie ocieplony z zewnątrz. Wymienione zostaną okna i drzwi. Drugi etap wykonany zostanie po sezonie grzewczym i obejmie wymianę źródła ciepła na nowoczesną instalację gazową (do tej pory budynek ogrzewany jest węglem). Na budowę przedszkola w Nowym Chechle od dawna czekają uczniowie. Tym razem udało się pozyskać unijne dofinansowanie w wysokości niemal 4 milionów złotych (65% całkowitej kwoty inwestycji). Przedszkole 4 – będzie przeznaczone dla około 100 dzieci. Inwestycja obejmie częściową przebudowę oraz rozbudowę istniejącego budynku Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w kierunku południowym o cześć przeznaczoną właśnie dla przedszkolaków. Powstanie także plac zabaw i nowe miejsca postojowe.
Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzechu realizowana jest ze środków własnych gminy. Inwestycja watra niemal 2,7 milionów złotych zawiera między innymi powiększenie oraz przebudowę części przedszkolnej na parterze budynku oraz części szkolnej o dodatkowe sale lekcyjne. Przebudowana będzie klatka schodowa i zaadaptowane pomieszczenie na szatnie. Powiększone oraz przebudowane zostanie także zaplecze kuchenne. Zmodernizowane zostaną sanitariaty, a wejście zostanie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec