Weekend pomyślny dla judoków z gminy

Ostatni weekend listopada był wyjątkowo udany pod względem sportowym. W Drużynowych Mistrzostwach Polski Reprezentacji Województw tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Małgorzaty Woś, a wicemistrzowski - drużyna Łukasza Szołtysika i Martyny Nolewajki. W niedzielę odbył się także turniej o Puchar Wójta Gminy Świerklaniec.

W odbywających  się w Warszawie Drużynowych Mistrzostwach Polski Reprezentacji Województw w  Judo, w sobotę (25 listopada) startowały grupy seniorskie i juniorów młodszych (mikst). I miejsce i tytuł Mistrzów Polski zdobyli seniorzy reprezentujący Śląsk. Srebro i tytuł wicemistrzowski wywalczyli juniorzy i juniorki młodsze naszego województwa. W składzie srebrnej reprezentacji walczyli mieszkańcy Orzecha i wychowankowie UKS Judo AHINSA: Łukasz Szołtysik oraz Martyna Nolewajka (zawodniczka Czarnych Bytom).
W niedzielę (26 listopada) złoto i tytuł Drużynowych Mistrzów Polski Województw w grupie młodziczek  zdobyły zawodniczki Śląska, w składzie których była  zawodniczka  UKS Judo AHINSA Małgorzata Woś z Nakła Śląskiego, która kilka dni temu zdobyła srebro w Pucharze Polski Juniorek młodszych w Bytomiu. To kolejny sukces i tytuł tym razem Drużynowej Mistrzyni Polski Województw.
Także w niedzielę (26 listopada) odbył się w Nakle Śląskim turniej o Puchar Wójta Gminy Świerklaniec w Judo. Drużynowo wygrali zawodnicy Budowlanych Sosnowiec, którzy przywieźli prawie 50 zawodników, drugie miejsce zawodnicy AHINSY, trzecie klub DĄB Dębowiec k/Skoczowa, a czwarte Pałac Młodzieży Katowice. Honorowy patron turnieju Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl wręczył nagrody, medale, dyplomy i puchary medalistom.

Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec