Bezpłatna komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży

Od Nowego Roku dzieci i młodzież w wieku do 16 roku życia pojadą komunikacją miejską za darmo. To ustalenie obowiązywać będzie na terenie Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii, a więc także w gminie Świerklaniec. Darmowa komunikacja jest efektem wczorajszego porozumienia podpisanego w Katowicach.

Dokument podpisali 19 grudnia przedstawiciele KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry oraz MZK Tychy. Porozumienie obejmuje wprowadzenie darmowych przejazdów dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia na terenie Metropolii i obowiązuje przez cały rok, zarówno podczas roku szkolnego jak i w czasie przerw od nauki. Dokument objął także wprowadzenie wspólnego biletu jednorazowego, który będzie uprawniał do przejazdu wszystkimi liniami autobusowymi, tramwajowymi i trolejbusowymi. Taki ujednolicony system obowiązywał już w komunikacji KZK GOP i MZKP jednakże, nie obejmował wcześniej Tychów. Cennik biletów dla pasażerów KZK GOP i MZKP nie zmienił się. Wydłużono jednak czas przejazdu na określonym bilecie: z 15 do 20 minut, z 30 do 40 minut oraz z 60 do 90 minut.
Dzieci i młodzież do 31 marca 2018 roku będą mogły korzystać z darmowych przejazdów na podstawie ważnej legitymacji szkolnej. Jednak po tym terminie konieczne będzie posiadanie spersonalizowanej karty ŚKUP, na której będzie można kodować ulgę. Kartę ŚKUP można wyrobić w najbliższym Punkcie Obsługi Klienta, który znajduje się na terenie dworca autobusowego MZKP w Tarnowskich Górach przy ul. Pokoju 1. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00, a w soboty od 9:00 do 15:00.

Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec