Świetne wyniki młodych judoków

Młodzi mieszkańcy gminy Świerklaniec świetnie spisali się na Mistrzostwach Śląska w Judo, które odbyły się 20 i 21 stycznia w Bytomiu. Mistrzynią Śląska Juniorów Młodszych została mieszkanka Orzecha - Martyna Nolewajka. W swojej kategorii wiekowej triumfował również Łukasz Szołtysik z Orzecha. Został Mistrzem Śląska Juniorów Młodszych. Mistrzynią Śląska Młodziczek w wadze 48 kg została także Małgorzata Woś z Nakła Śląskiego.

Małgorzata Woś z Nakła Śląskiego wygrała wszystkie walki przez ippon. Młoda zawodniczka już w listopadzie pokazała, że jest jedną z najlepszych młodziczek w Polsce, zajmując II miejsce w Pucharze Polski Juniorek Młodszych – Memoriał im. Józefa Wiśniewskiego czyli walcząc ze starszymi od siebie. Ten start potwierdził, że w tej wadze jest najlepsza na Śląsku.
W grupie juniorek młodszych w pierwszym swoim starcie w wadze 63 kg, II miejsce, srebro i  tytuł V-ce Mistrzyni Śląska wywalczyła Agata Binek  z Orzecha. Agata, która w ciągu roku dwukrotnie zmieniła kategorie wagowe, miała niesamowicie trudne zadanie wejść do rywalizacji w kategorii, gdzie od lat dominują zawodniczki MKS Czechowice Dziedzice i Czarnych Bytom. III miejsce w Mistrzostwach Śląska Juniorów zajął także Jakub Binek z Orzecha, w zupełnie nowej dla siebie kategorii wagowej 73, (w ubiegłym roku startował w 66 kg) i nowej wiekowej - junior (w zeszłym roku junior młodszy).