Magnaci Przemysłowi na internetowej mapie

Śląsk jest bogaty mnogimi atrakcjami turystycznymi. Szlak Magnatów Przemysłowych stara się pokazywać te związane z wielkimi postaciami śląskiego biznesu. Dzięki współpracy z firmą SMART GEOMATIC atrakcyjne obiekty trafiły do – internetowej mapy Szlaku Magnatów Przemysłowych, która dostępna jest w Internecie i na urządzeniach mobilnych.

eMagnaci to mapa dostępna w Internecie, także w wersji mobilnej, która pokazuje śląskie atrakcje. Na razie na mapie odnaleźć można osiem obiektów, tj.: Pałac Kawalera w Świerklańcu, Pałac w Pławniowicach, Pałac w Pszczynie, Pałac Myśliwski w Promnicach, Pałac Fitznera w Siemianowicach Śl., Willę Goldsteinów w Katowicach, Willę Caro w Gliwicach oraz Pałac Dietla w Sosnowcu.
Mapa ma charakter otwarty, tzn. użytkownicy mogą współuczestniczyć w jej rozwoju przysyłając zdjęcia i teksty do jej twórców na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Mapa jest dostępna pod adresem: www.emagnaci.pl

Powstanie aplikacji eMagnaci to zasługa gliwickiej, innowacyjnej firmy SMART GEOMATIC.
- Szlak Magnatów Przemysłowych to atrakcyjny pomysł, uznaliśmy, że włączymy się w jego realizację tworząc mapę internetową eMagnaci, która ułatwi wyszukiwanie atrakcji. Jak na razie atrakcji jest osiem, ale już pracujemy nad kolejnymi - powiedział Dr Leszek Litwin z firmy SMART GEOMATIC.
- Szlak Magnatów Przemysłowych pokazuje ciekawe historie i ekscytujących ludzi związanych z przeszłością Śląska. Aplikacja eMagnaci jest świetnym narzędziem, które służy do popularyzacji śląskich atrakcji przemysłowych. Szlak Magnatów Przemysłowych będzie wspierał rozwój tego przewodnika - dodał pomysłodawca Szlaku Magnatów Przemysłowych Łukasz Zimnoch.
 Szlak Magnatów Przemysłowych to pomysł na połączenie w jedną całość miejsc i historii związanych z magnatami, którzy odegrali kluczową rolę w uprzemysławianiu Górnego Śląska. Realizację pomysłu zainicjował cykl artykułów w Dzienniku Zachodnim. Zapraszamy na profil @Szlak Magnatów Przemysłowych na Facebook'u.

Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec