Agata Binek brązową medalistką Mistrzostw Świata Juniorek w Ju-jitsu!

W rozgrywanych w dniach 28 lutego – 4 marca Mistrzostwach Świata Juniorów w Ju-jitsu w Abu Dabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) wystartowała mieszkanka gminy Świerklaniec – Agata Binek. Pochodząca z Orzecha zawodniczka stanęła wraz z zawodniczką UKS Judo Mysłowice Alicją Gowarzewską na najniższym stopniu podium w konkurencji Duo Show.

Konkurencja Duo Show rozgrywana była na Mistrzostwach Świata Juniorów po raz pierwszy. Rozgrywana była ostatniego dnia zawodów. Polegała na tym, że zawodniczki w 3 minutowym programie musiały w zainscenizowanej formie pokazać jak najwięcej technik ju-jitsu i judo.
Agata Binek i Alicja Gowarzewska pomimo krótkiego przygotowania przed mistrzostwami, spisały się znakomicie i wywalczyły III miejsce i brązowy medal.
Agata wystartowała jeszcze w dwóch konkurencjach tych mistrzostw.
W piątek walczyła w Ne-waza w wadze 63 kg, (walka odbywa się głównie w parterze), gdzie niestety w pierwszej walce wylosowała późniejszą mistrzynię świata, reprezentantkę gospodarzy (ZEA) i przegrała. W walkach repasażowych po bardzo wyrównanej walce uległa greckiej zawodniczce, zajmując ostatecznie 9 miejsce. Agata w ubiegłym roku zajęła w Mistrzostwach Świata Juniorek 7 miejsce, ale walczyła wtedy w wadze 52 kg.
Agata wystartowała jeszcze w Reprezentacji Polski w konkurencji drużynowej i wywalczyła 5 miejsce na świecie. Agata od dwóch lat jest członkinią kadry narodowej ju-jitsu i oprócz kilku tytułów Mistrzyń i jednego tytułu wicemistrzyni Polski w grupach wiekowych młodziczki, juniorki młodszej i juniorki ma jeszcze na swoim koncie srebrny medal Pucharu Świata zdobyty 2 lata temu na Cyprze. Gratulujemy Agacie wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów.