Judocy z gminy zdobywają kolejne medale

Młodzi judocy z gminy Świerklaniec świetnie spisali się na zawodach w ostatni weekend. W Pucharze Polski Juniorów młodszych w Poznaniu na podium znaleźli się Łukasz Szołtysik i Martyna Nolewajka, a w zawodach ju-jitsu DUTCH OPEN w Holandii brąz zdobyła Agata Binek.

W rozgrywanym  w Poznaniu 25.03.2018 Pucharze Polski Juniorów młodszych (młodzież do 17 lat), II miejsce i srebrny medal wywalczył mieszkaniec gminy Świerklaniec i zawodnik UKS Judo AHINSA Łukasz Szołtysik. Łukasz wygrał  kolejno przez ippon z: Gniewoszem Gawrychem z TS Gryf Słupsk (walka trwała 16 sek.) i z Maciejem Winiarczykiem z UKJ Piast Wrzeście (walka trwała 6 sek. – najkrótsza walka turnieju), potem przez wazari. Z Michałem Grubbą z UKS Kodokan Toruń i przez ippon z Krystianem Szymonikiem z Gwardii Bielsko Biała. W finale przegrał, chociaż prowadził przez wazari, ale po swoim ataku został wykonturowany przez zawodnika z Juvenii Wrocław Arkadiusza Waniszewskiego.
III miejsce wywalczyła na tych zawodach także mieszkanka naszej gminy trenująca z UKS Judo AHINSA Martyna Nolewajka. Martyna wygrała 3 walki, przegrała jedną walkę z Anną Paś z Wolbromia, po bardzo ładnej, bardzo emocjonującej walce. O III miejsce szybko wygrała z zawodniczką Wybrzeża Gdańsk Pauliną Muszyńską.
W tym samym czasie w Holandii walczyła jeszcze jedna zawodniczka z gminy Świerklaniec - Agata Binek. W zawodach ju-jitsu DUTCH OPEN wywalczyła III miejsce wygrywając 3 walki.