Rozegrano turniej szachowy o Puchar Wójta Gminy Świerklaniec

40 zawodników (i jedna zawodniczka) wzięło udział w turnieju szachowym o Puchar Wójta Gminy Świerklaniec Marka Cyla, który odbył się 7 kwietnia w Pałacu Kawalera w Świerklańcu. Królewska gra przysporzyła wielu emocji i świetnie wpisała się w scenerię zabytkowego pałacu.

Pierwsze miejsce, a co za tym idzie Puchar Wójta, zdobył Michał Wiśniewski z klubu UKS Rodło Opole przegrywając jedynie jedną partię z Mistrzem FIDE Filipem Cukrowskim z Wrocławskiego klubu WKS Kopernik. Tym samym nikomu nie udało się zdobyć na turnieju maksymalnej ilości punktów (czyli wygrać wszystkie 7 partii). Drugie miejsce wywalczył Mistrz Międzynarodowy Dominik Orzech z Łódzkiego klubu RPW Okucia Budowlane. 3 miejsce zajął Aleksander Kliber z Tarnowskich Gór z SSz Strzybniczanka Tarnowskie Góry.
Nagrody w turnieju wręczył wójt Marek Cyl. Oprócz trzech pierwszych miejsc nagrodzeni zostali także: najlepszy zawodnik gminy Świerklaniec, najlepsza Szachistka turnieju, a także najlepsi juniorzy do 14 i do 18 lat. Turniej zorganizowali wspólnie UKS G4 Tarnowskie Góry oraz Gmina Świerklaniec. Sędziował Mirosław Połap.