Weekend obfity w medale dla judoków

Cztery medale Mistrzostw Polski w Ju-jitsu i jeden medal Pucharu Polski w Judo to efekt startów judoków z gminy Świerklaniec w ostatnią niedzielę. Na podium stanęli: Agata Binek (Orzech), Łukasz Szołtysik (Orzech), Małgorzata Woś (Nakło Śląskie), Antoni Woś (Nakło Śląskie) oraz Martyna Nolewajka (Orzech).

W niedzielę 15 kwietnia w Sochaczewie i w Szczyrku odbywały się zawody w judo i ju-jitsu, w których startowali zawodnicy UKS Judo AHINSA - mieszkańcy naszej gminy.
W Sochaczewie w Mistrzostwach Polski Juniorówi Juniorek w Ju-jitsu wystartowali Agata Binek (Orzech), Łukasz Szołtysik (Orzech) i Małgorzata Woś (Nakło Śląskie), w grupie juniorów młodszych Antoni Woś (Nakło Śląskie).
Agata Binek wystartowała w dwóch konkurencjach: w fightigu i ne-waza. W fightingu, gdzie oprócz rzutów i walki parterowej trzeba jeszcze zdobywać punkty za trafienia nogami i rękami. W wadze 63 kg Agata okazała się bezkonkurencyjna zdobywając tytuł Mistrzyni Polski , a w walkach parterowych uległa tylko w jednej walce, zdobywając brązowy medal i III miejsce.
Kolejna miła niespodzianka to srebrny medal i tytuł V-ce Mistrzyni Polski , który zdobyła Małgosia Woś w ne-waza. Gosia startowała po raz pierwszy w wadze 52 kg i była rocznikowo najmłodsza z juniorek, co daje nadzieję na sukcesy także w przyszłym roku.
Czwarty medal – brązowy - i III miejsce Mistrzostw Polski wywalczył w wadze 55 kg, Łukasz Szołtysik. Łukasz miał szansę na wyższą lokatę, ale w jednej z walk, odniósł kontuzję kostki i nie był w pełnej dyspozycyjności. Przypomnijmy,  że Łukasz kilka dni temu wywalczył w judo w Pucharze Polski juniorów młodszych srebrny medal. VII miejsce zajął Antoni Woś.
W Szczyrku w hali COS-u odbył się Puchar Polski Juniorów młodszych, gdzie II miejsce i srebrny medal tych zawodów wywalczyła w wadze 70 kg  Martyna Nolewajka (Orzech), która w finale, prowadząc przez wazari, popełniła kilka błędów i została ukarana przez sędziów. W poprzednim Pucharze Martyna była trzecia.
 
 
           
 

Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec