Dzień Ziemi 2018 czyli wiosenne porządki nad zalewem

W sobotę 21 kwietnia kilkadziesiąt osób postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i posprzątać nabrzeża Zalewu Nakło-Chechło. Akcja zorganizowana została przez Urząd Gminy Świerklaniec wspólnie z  Nadleśnictwem Świerklaniec.

- To już kolejna inicjatywa tego typu nad Zalewem Nakło-Chechło organizowana w okolicy Dnia Ziemi. Zalew to nasze wspólne dobro, dlatego cieszy mnie, że po raz kolejny zjawia się tu tyle osób, które chcą dbać o jego czystość - mówił wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl.
Pogoda dopisała więc działać zaczęli przedstawiciele stowarzyszeń działających przy Zalewie, radni Rady Gminy Świerklaniec oraz społecznicy i mieszkańcy gminy. Rękawy zakasali także między innymi wójt gminy Świerklaniec, wicestarosta tarnogórski, dyrektor ZWiK Świerklaniec i urzędnicy ze świerklanieckiego urzędu. Jak każdego roku, wolontariusze znajdywali mnóstwo śmieci. Wśród nich nietypowe odpady takie jak odkurzacz, bęben od pralki czy telewizor. Ta proekologiczna akcja była także świetną okazją do integracji. Po sprzątaniu można było usiąść przy ognisku i upiec sobie kiełbaskę. W zamian za pomoc w sprzątaniu leśnicy rozdawali sadzonki drzewek.

Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec