Śpiewające dzieci z Orzecha koncertują na 100-lecie Niepodegłości

11 listopada grupa wokalna"Sing Kids" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzechu wystąpiła z repertuarem piosenek patriotycznych w Pałacu w Rybnej podczas koncertu "Rybna dzieciom", a następnie w kościele w Orzechu w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obydwa koncerty bardzo spodobały się publiczności, a dzieci otrzymały gromkie brawa.

Koncert w kościele był bardziej uroczysty i wzbogacony o wiersze, a także występ nauczycieli. Wiele osób wychodząc z koncertu było bardzo wzruszonych i wyrażało swój wielki podziw dla wszystkich artystów, a także organizatorów. Natomiast 19 listopada reprezentacja zespołu „Sing Kids” odebrała dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii dzieci w Wojewódzkim na gali Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Śpiewam Tobie Polsko". 19 marca 2019 zespół wystąpi na koncercie w kościele pw. Św. Katarzyny w Będzinie – Grodźcu. Do występów swoich uczniów przygotowuje pani Alicja Czura-Musialik ze szkoły w Orzechu.
Przypomnijmy, że zespół „Sing Kids” wydał płytę z piosenkami patriotycznymi, która w październiku rejestrowana była w profesjonalnym studio nagraniowym. Jej wydanie połączone było z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Urząd Gminy Świerklaniec dofinansował wydanie tej płyty.

Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec