Wyraź swoje zdanie dotyczące rozkładu jazdy autobusów na lotnisko!

Na lotnisko w Pyrzowicach można już dojechać ekspresowymi liniami metropolitalnymi, które zostały uruchomione 13 listopada. Łącznie są to cztery linie, zatrzymujące się w Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Piekarach Śląskich, Katowicach, Sosnowcu oraz Będzinie. Za nami pierwsze dni ich funkcjonowania oraz pierwsze sugestie ewentualnych zmian. Do końca listopada jest czas na zgłaszanie swoich uwag dotyczących rozkładów jazdy.

Czytaj więcej: Wyraź swoje zdanie dotyczące rozkładu jazdy...

Akcja zima

Urząd Gminy Świerklaniec informuje, że na drogach gminnych położonych na terenie gminy Świerklaniec "akcję zima" prowadzi firma PE-PE Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych siedzibą w Nakle Śląskim, ul. Wapienna 4. Akcja trwa od 15 listopada br. do dnia 30 kwietnia 2019 r. Dyspozytorem dla rejonu Gminy Świerklaniec z ramienia ww. firmy jest pan Piotr Piątek – telefon 507 501 507. Osobą odpowiedzialną za zimowe utrzymanie dróg jest pan Stefan Szulc: 728 429 196.

Czytaj więcej: Akcja zima

Ostatnia sesja Rady Gminy w kadencji 2014-2018

W dniu 13 listopada, odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy Świerklaniec w kadencji 2014-2018. Była to okazja do podsumowań 4 lat pracy Rady, oraz złożenia podziękowań radnym. Po otwarciu i przedstawieniu porządku obrad, wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl przedstawił sprawozdanie z wykonania uchwał Rady Gminy, działalności w okresie międzysesyjnym, a także innych istotnych spraw dla gminy.

Czytaj więcej: Ostatnia sesja Rady Gminy w kadencji 2014-2018

Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec