Wójt gminy Świerklaniec po ponad czterech latach samodzielnej pracy powołał na stanowisko swojego zastępcy Annę Kubicę, która Od 2016r. pracując w Urzędzie Gminy Świerklaniec pełniła funkcję Kierownika Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych.

Pani Anna Kubica jest absolwentką uczelni wyższych w Opolu i we Wrocławiu z dyplomami w zakresie ochrony środowiska, zarządzania zasobami ludzkimi, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz Projektów Unijnych i Pozyskiwania Funduszy z Unii Europejskiej. Od 16 lat pracuje w samorządzie terytorialnym. Pani Anna Kubica jestem ekspertem w zakresie pozyskiwania funduszy zarówno z Unii Europejskiej jak i środków krajowych, ma doświadczenie zawodowe w kompleksowej realizacji inwestycji.

W Urzędzie Gminy Świerklaniec związana jest od 2016 r. Pełniła funkcję Kierownika Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych, w którym z dużym powodzeniem realizowała kluczowe gminne inwestycje, pozyskując na nie spore środki zewnętrzne.
- Długo dojrzewałem do tej decyzji i pewne wydarzenia, jak choćby moje zarażenie się koronawirusem, ją przyspieszyły. Przez ponad 4 lata pracowałem na stanowisku wójta Gminy Świerklaniec bez zastępcy. Ta samodzielna praca była dla mnie dobrym doświadczeniem ale też pokazała mi, że zawsze i w każdej sytuacji tak się nie da pracować. Dlatego też z dniem 18 czerwca 2020r. powołałem na stanowisko Zastępcy Wójta Gminy Świerklaniec Panią Annę Kubicę. Doświadczenie, pracowitość i kompetencje Pani Anny, a także otwartość na nowe wyzwania i zaufanie, którym Ją darzę były motywami mojego wyboru. – pisał na swoim profilu w mediach społecznościowych wójt Marek Cyl.

Życzymy nowemu zastępcy wójta gminy Świerklaniec wielu sukcesów w pracy zawodowej na rzecz gminy Świerklaniec i jej mieszkańców.