W sierpniu br. na świat przyszły kolejne trojaczki z gminy Świerklaniec. Anna, Anastazja, Konstancja oraz ich mama Elżbieta są już w swoim domu w Nakle Śląskim. 10 września z wizytą w Urzędzie Gminy Świerklaniec zjawił się ich tata Paweł i starszy braciszek Borys. Panów gościł w swoim biurze wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl, który złożył serdeczne gratulacje.

- Trojaczki to zapewne potrójna radość, ale także potrójne obowiązki i wydatki. Deklaruję, że urzędnicy i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej pomogą we wszystkich sprawach formalnych - mówił wójt.
- Liczę na to, że może jeszcze w tym roku uda nam się spotkać na spacerze. Serdecznie zapraszam do parku w Świerklańcu - dodał.
Szczęśliwy tata opowiadał o tym jak wielką radością jest taka duża rodzina. Wspominał jak z żoną przez dwa dni nie potrafili uwierzyć w to, że na zdjęciu USG pojawiły się trzy zarodki, co oznaczało ciążę trojaczą.
- Życie zweryfikowało nasze wyobrażenie o trojaczkach - mówił pan Paweł Jakoktochce - jest zupełnie inaczej niż myśleliśmy, że będzie.
Dodał także, że cała rodzina jest na nogach od ...4 rano. Opowiadał o tym jak wyglądają relacje niespełna dwuletniego Borysa ze swoimi trzema malutkimi siostrami.
- Widać, że Borys jest bardzo opiekuńczy. Uwielbia delikatnie głaskać siostry po główkach - mówił.

Anna, Anastazja i Konstancja urodziły się 17 sierpnia 2020 roku na Oddziale Położniczym Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach.
Przypominamy, że to już drugie trojaczki, z gminy Świerklaniec, które przyszły w tym roku na świat. W styczniu informowaliśmy o trzech dziewczynkach ze Świerklańca (Zosi, Helence oraz Amelii), które urodziły się także na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego.

Wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl razem z Pawłem i Borysem Jakoktochce