Ze względu na sytuację epidemiczną w Urzędzie Gminy Świerklaniec, Wójt Gminy podjął decyzję o zamknięciu dla interesantów budynków Urzędu Gminy przy ul. Młyńskiej 3 oraz Parkowej 32 w Świerklańcu do odwołania.

Obsługa odbywa się zdalnie. Urzędnicy dostępni są telefonicznie i w ten sposób pomagają w wypełnieniu wniosków lub pism oraz wyjaśniają w jaki sposób można je wysłać do urzędu drogą elektroniczną. Sprawy można załatwiać przez e-mail oraz ePUAP.

Na parterze Urzędu Gminy Świerklaniec znajduje się skrzynka podawcza, do której można wrzucać korespondencję i pisma kierowane do Urzędu. Osoby chcące otrzymać potwierdzenie złożenia pisma proszone są o wpisanie swojego adresu e-mail.

Zamknięta jest też filia Banku Spółdzielczego w Świerklańcu, która znajduje się w budynku Urzędu Gminy Świerklaniec przy ul. Młyńskiej 3.

Załatwianie spraw odbywa się poprzez ePUAP, kontakt telefoniczny oraz e-mailowy:
Kancelaria Urzędu Gminy Świerklaniec – 32 284 74 00
Urząd Stanu Cywilnego – 32 284 74 50
Referat Spraw Obywatelskich – 32 284 74 51, -54, -55
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że sytuacja w UG jest pod kontrolą. Wprowadzane są procedury, które mają wpłynąć na powstrzymanie transmisji koronawirusa. Zdrowie klientów i pracowników Urzędu Gminy są najważniejsze.