Dobiegło końca II Letnie Kino Parkowe. W ramach wydarzenia wyświetlono dwa filmy w amfiteatrze świerklanieckiego parku zabytkowego.

12 sierpnia odbył się seans filmu biograficznego "Boska Florence" natomiast 14 sierpnia filmu familijnego "Był sobie pies".

W niedzielny wieczór z ekranu parkowego kina widzów urzekła Florence Foster Jenkins, zwana też "Boską Florence", w którą wcieliła się fantastyczna Meryl Streep. Film opowiadał historię bajecznie bogatej Florence, która za wszelką cenę chciała zostać wielką śpiewaczką. W realizacji marzeń nie przeszkadzał jej absolutny brak talentu.
Drugi z filmów w ramach II Letniego Kina Parkowego "Był sobie pies" wyświetlony w parkowym amfiteatrze we wtorek, cieszył się wielkim powodzeniem wśród rodzin z dziećmi i właścicieli psów. Film był historią przez życie (a w zasadzie życia) psa o imieniu Bailey. Bohater szukał odpowiedzi na pytanie jaki jest sens jego psiego życia. Historia momentami bawiła, a momentami wyciskała łzy wzruszenia. Najmłodsi widzowie mogli wygodnie rozsiąść się w leżaczkach przygotowanych przez pracowników UG Świerklaniec, a czworonogi mogły napić się wody ze specjalnie przygotowanych miseczek. Ładna pogoda i głośne tytuły sprawiły, że do parkowego kina przyszło wiele osób.