Zakończył się sezon kąpielowy nad Zalewem Nakło-Chechło. Opłaty za wjazd nie są już pobierane i z dobrodziejstw Zalewu można korzystać nieco inaczej.

Pod koniec kwietnia br. zakończył się remont północnej części tzw. "korony" czyli drogi wokół zbiornika. Z ponad dwukilometrowego odcinka można teraz korzystać w celach dojazdowych ale także rekreacyjnych.

Wyremontowana nawierzchnia wspaniale nadaje się dla spacerowiczów, biegaczy, osób chodzących z kijkami, dla rowerzystów (Zalew jest na trasie Leśnej Rajzy) ale także dla rolkarzy. Nowa nawierzchnia jest pozbawiona nierówności i świetnie nadaje się do tego typu aktywności.
Przypomnijmy, że w ciągu czterech lat obecnej kadencji samorządu w gminie Świerklaniec udało się naprawić najbardziej zniszczoną drogę nad Zalewem. To efekt konsekwentnego działania wójta Marek Cyl Świerklaniec Urząd Gminy oraz bardzo dobrej współpracy z Nadleśnictwo Świerklaniec, od którego gmina ten teren dzierżawi. Zapraszamy nad Zalew Nakło-Chechło o każdej porze roku!