25 lutego, po raz pierwszy w VIII Kadencji Rady, sesja odbyła się w pełnym składzie. Nowym radnym został Pan Łukasz Lesik z okręgu wyborczego nr 11 (Świerklaniec).

Gościnnie na sesję przybyli też starosta tarnogórski Pani Krystyna Kosmala i wicestarosta tarnogórski Pan Sebastian Nowak. Gratulowali sołtysom Nowego Chechła, Nakła Śląskiego, Orzecha i Świerklańca z okazji ich ponownego objęcia funkcji sołtysów. Wręczyli im srebrne monety - tarnogórskie floreny
- My teraz wam zapłacimy za waszą pracę i damy zaliczkę na dalszą – mówiła żartobliwie Pani Krystyna Kosmala - cieszę, że wszyscy sołtysi zostali ponownie wybrani. Liczę na to, że nasza współpraca będzie dalej bardzo dobra – dodała.
Na sesję Rady Gminy Świerklaniec przyjechali także policjanci z komisariatu w Radzionkowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego w Tarnowskich Górach. Przedstawili informację o stanie bezpieczeństwa w gminie Świerklaniec. Pozostałe punkty obrad dotyczyły m.in. uchwalenia gminnego programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi na rok 2019, zmian w budżecie gminy na 2019r. oraz rozpatrzenie projektu uchwały wyrażenia stanowiska w sprawie drogi ekspresowej S11 na terenie gminy Świerklaniec.