AutobusZarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że w okresie zbliżającego się święta Bożego Ciała, komunikacja autobusowa, tramwajowa i trolejbusowa, organizowana przez ZTM w Katowicach będzie funkcjonować według przedstawionych poniżej zasad:

Do Urzędu Gminy wpłynęła informacja, że na terenie sołectwa Orzech po domach krążą osoby z firmy wykonującej instalacje fotowoltaiczne, które rzekomo dofinansowywane są ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Osoby te twierdzą, że współpracują z gminą Świerklaniec, co nie jest prawdą.

Statuetka nagrody "Gracja" Do 31 lipca 2020 r. można zgłaszać kandydatury do nagrody gminy Świerklaniec za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. "Gracja" zostanie wręczona we wrześniu podczas uroczystej Sesji Rady Gminy.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świerklańcu informuje, że w związku z planowanymi pracami nastąpi przerwa w dostawie wody w dniu 04.06.2020 r. (czwartek) od godziny 09:00 do zakończenia prac w miejscowości Nakło Śląskie, ulice: Obłoków, Wąska, Górna, Szeroka, Gościnna.

W nowo wybudowanym i nowoczesnym przedszkolu przy szkole podstawowej w Nowym Chechle jest jeszcze 5 wolnych miejsc. To szansa na opiekę dla dzieci, które nie dostały się do przedszkola. Opiekę na najwyższym poziomie.

„Młodzi robią Metropolię”? to pomysł Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na wysłuchanie postulatów jej mieszkańców w wieku od 16 do 25 roku życia. Dzięki temu GZM dowie się jakie młodzi ludzie mają oczekiwania, potrzeby i problemy.

Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z porywistym wiatrem, które mogą wystąpić na terenie powiatu tarnogórskiego, w tym gminy Świerklaniec 28 maja od godz. 11:30 do a godz. 22:30.

Kolejny etap znoszenia obostrzeńRząd ogłosił kolejne zniesienie obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa. Od 30 maja i 6 czerwca wprowadzone zostaną m. in. nowe zasady zasłaniania nosa i ust, zostaną otwarte kina i siłownie.