Kartonowy model nieistniejącego pałacu w Świerklańcu w skali 1:72 autorstwa pana Zbigniewa Czyża można oglądać w Pałacu Kawalera do końca sierpnia br.

Ruszyła IV edycja Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego. Od 8 lipca można składać propozycje projektów.

UwagaW związku ze zgłoszeniem przez Gminę Świerklaniec konieczności wykonania regulacji studni kanalizacyjnych oraz usunięcia zastoisk wody na ulicy Głównej i Stabińskiego w Świerklańcu możliwe są tymczasowe utrudnienia w ruchu komunikacyjnym. Roboty rozpoczną się 09.07.2019 i potrwają maksymalnie do piątku 12.07.2019 r.

Statuetka nagrody "Gracja" Do 31 lipca 2019 r. można zgłaszać kandydatury do nagrody gminy Świerklaniec. Na uroczystej Sesji Rady Gminy we wrześniu "Gracja" zostanie wręczona laureatowi.

Grafika - stół konferencyjnyPrzewodniczący Rady Gminy Świerklaniec zwołuje XII sesję nadzwyczajną Rady Gminy Świerklaniec VIII Kadencji. Odbędzie się 8 lipca 2019 r. o godz. 16.30.

wodaZWiK Świerklaniec informuje, ze 5 lipca od godz. 7:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Orzech, ul Lompy. Przerwa do czasu ukończenia prac.

Mieszkanie plus

Do 31 sierpnia br. na stronie ankiety.swierklaniec.pl można wypełnić anonimową ankietę, która pomoże określić skalę zainteresowania rządowym programem "Mieszkanie +".

Fundacja "Dzieci Śląska"Fundacja "Dzieci Śląska" im. Kai Mireckiej Ploss zaprasza maturzystów z 2019 r. do udziału w programie stypendiów pomostowych "Dyplom z marzeń".