8 listopada br. w Częstochowie odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Istotnym poruszonym tematem było finansowanie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich w kolejnej perspektywie UE na lata 2021-2027.

W 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w gminie Świerklaniec obchody Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Ojczyzny.

Grafika - stół konferencyjnyPoniżej można zapoznać się z harmonogram posiedzeń komisji Rady Gminy Świerklaniec w miesiącu listopadzie 2019 roku.

Urodzony 2002 roku wychowanek i zawodnik UKS Świerklaniec Wiktor Leszczyński zajął trzecie miejsce w kajakarskim 3 Pucharze Polski Zawodów Konsultacyjnych Juniorów.

Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl zaprasza dzieci w wieku 6 - 12 lat na Jesienny Bal Pałacowy w dniu 27 listopada br. w ramach prowadzonych zajęć świetlicowych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje do swoich klientów o ostrożność przy otwieraniu i odpowiadaniu na maile, które wydają się być korespondencją z ZUS. Dokładnie zwracajmy uwagę na adres, z którego przychodzą maile.

W załączeniu znajduje się uproszczona oferta realizacji zadania publicznego złożona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Tradycji Śląskiej.

W załączeniu znajduje się uproszczona oferta realizacji zadania publicznego złożona przez UKS "Olimpijczyk" Nowe Chechło.