Gmina Świerklaniec

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Orzecha laureatem nagrody Orła i Róży!

Dzisiaj, 12 września, w Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego, podczas której wręczono najważniejsze wyróżnienia przyznawane przez powiat - nagrody "Orła i Róży". Jednym z tegorocznych laureatów została Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzechu.

To ogromne wyróżnienie dla strażaków, którzy od 2015 roku niosą pomoc w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych, wykorzystując wyszkolone psy ratownicze. Do tej pory uczestniczyli w wielu akcjach na terenie województwa śląskiego i innych regionów kraju, przyczyniając się m.in. do ratowania życia osób zaginionych.

Nagroda Orła i Róży trafia do osób i instytucji szczególnie zasłużonych w dziedzinie promocji regionu, edukacji społecznej, ochrony dziedzictwa kulturowego oraz działań na rzecz lokalnej wspólnoty. Grupa z Orzecha została doceniona nie tylko za swoją działalność operacyjną, ale także za intensywną działalność edukacyjną, tj. prowadzenie prelekcji, pokazów i akcji promujących bezpieczeństwo.

Wniosek o przyznanie nagrody złożyli m.in. wójt gminy Świerklaniec Grzegorz Zadęcki oraz sekretarz gminy Sebastian Nowak, który wygłosił w imieniu wszystkich wnioskodawców laudację podkreślając w niej ogromną rolę grupy w życiu lokalnej społeczności.

Gratulujemy strażakom z Orzecha! Ich zaangażowanie, profesjonalizm i gotowość do niesienia pomocy są powodem do dumy dla całej naszej gminy.

Podczas dzisiejszej sesji rady powiatu nagrodę Orła i Róży otrzymało także Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku z Radzionkowa. Wielkie gratulacje.

Galeria zdjęć

Zdjęcia na ściance prasowej Uroczysta sesja Uroczysta sesja Uroczysta sesja Uroczysta sesja Uroczysta sesja
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności