Gmina Świerklaniec

Rozgrzewka przed Dniem Dziecka. Amfiteatr pełen dzieci

To już tradycja, że świętowanie Dnia Dziecka w naszej gminie przenosi się do parku w Świerklańcu. W tym roku zaczynamy wcześniej i razem z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Świerklańcu zachęcamy do wspólnej zabawy.

Wydarzenie odbędzie się 31 maja i rozpocznie się o godzinie 14.00 w amfiteatrze oraz na terenach wokół niego. Ma być to popołudnie pełne muzyki, zabawy i radości. Na scenie wystąpią młodzi artyści z gminy, którzy zaprezentują swoje talenty wokalne i artystyczne. Jedną z głównych atrakcji będzie interaktywny mini spektakl Teatru HoM pt. „Lekcja Pantomimy”. Widowisko ma zachęcić dzieci do aktywnego udziału i wspólnej zabawy, łącząc humor z elementami edukacyjnymi. Nie zabraknie również atrakcji przygotowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Świerklańcu. Spotkania ze strażakami zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych, dlatego także i tym razem będzie można z bliska zobaczyć sprzęt strażacki oraz porozmawiać z druhami.

Na uczestników czekać będą także animacje, zabawy plastyczne pod hasłem „Malowana Łąka” oraz popularne brokatowe tatuaże. Nie zabraknie naszego charytatywnego stoiska z zabawkami. Odzew na zbiórkę zabawek jest ogromny - za co serdecznie dziękujemy! W niedzielę, 31 maja każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie, wrzucając symboliczną kwotę do puszki. To prosty sposób, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Sprawić radość dziecku i jednocześnie pomóc naszemu małemu mieszkańcowi Kubusiowi, który zmaga się z niezwykle rzadkim i agresywnym nowotworem - mięsakiem śródczaszkowym.

Liczymy na piękną pogodę i przede wszystkim szerokie uśmiechy dzieci, które tego dnia będą najważniejszymi gośćmi wydarzenia. Mamy nadzieje, że Dzień Dziecka w zabytkowym parku będzie doskonałą okazją, by wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu i rozpocząć świętowanie tego wyjątkowego dnia w roku w rodzinnej atmosferze.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności