Gmina Świerklaniec

Sezon morsowy czas zacząć! Morsy z Chechła Rodem przejęli Zalew Nakło-Chechło

Zrobili to oficjalnie już po raz 16-ty. Morsy z Chechła Rodem zainaugurowały sezon nad Zalewem Nakło – Chechło.

Jak sami twierdzą: ich organizm się tego domaga! Wymówek nie ma, gdy temperatura oscyluje w granicach kilku stopni Celsiusza, mają nieodpartą potrzebę wejścia do wody. Pierwszy raz w sezonie 2025/2026 zrobili to w niedzielę, 2 listopada punktualnie o godzinie 12.00.

- Cały efekt morsowania jest w mrozie, ale przy takiej pogodzie trzeba zacząć sezon. Czekałyśmy na to z utęsknieniem. Robimy to już od paru lat i dzięki temu nie chorujemy. Jesteśmy zdrowe, uśmiechnięte, pełne energii! Uwielbiamy to! – mówiły  miłośniczki zimnych kąpieli w Zalewie Nakło–Chechło.

Miejsce morsowej zbiórki nad zalewem Nakło–Chechło pozostaje niezmienne od lat. W bazie, przy Barze u Adika, na morsów czekała przebieralnia, pachnąca sauna oraz rozgrzewające kąpiele w baliach.

-Jak zawsze z przytupem zaczynamy. Do zimnej wody będziemy wchodzić do wiosny w każdą środę wieczorem i w niedziele w samo południe - mówi Olga Pasamonik z grupy Morsy z Chechła Rodem. 

To szesnasty sezon morsów w tym miejscu. Na początku była ich garstka, teraz kąpie się kilkadziesiąt osób, czasem ponad setka. Ich bazą jest Bar u Adika. W momencie rozpoczęcia sezonu nad Zalewem Nakło – Chechło, wspólne morsowanie staje się cykliczne. Każdy może dołączyć – oczywiście robi to na własną odpowiedzialność. 

Galeria zdjęć

Morsy z Chechła Rodem podczas inaguracji sezonu 2025/2026 Rozpoczącie sezonu morsowego 2025/2026 Rozpoczącie sezonu morsowego 2025/2026 Rozpoczącie sezonu morsowego 2025/2026
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności