Gmina Świerklaniec

Sport, relaks i dobra zabawa. Piknik Europejski już wkrótce w Świerklańcu

Już 24 maja mieszkańcy regionu będą mogli wspólnie spędzić czas podczas Pikniku Europejskiego, który odbędzie się na plantach zabytkowego parku w Świerklańcu.

Organizatorem wydarzenia jest Śląskie Centrum Przedsiębiorczości, które w ramach ogólnopolskiej kampanii „Funduszowy Maj” przygotowało siedem tematycznych stref prezentujących projekty i działania realizowane dzięki wsparciu funduszy Unii Europejskiej.

Piknik Europejski odbędzie się 24 maja 2026 roku w godzinach od 13:00 do 19:00 w parku przy ul. Parkowej w Świerklańcu

Na uczestników czekać będzie między innymi strefa zdrowia, gdzie będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz sprawdzić swoje możliwości na specjalnym energorowerze. Miłośnicy ruchu znajdą coś dla siebie w strefie sportu i rekreacji. Zaplanowano tam zajęcia zumby i fitnessu latino prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. W strefie rodzinnej i malucha odbędą się kreatywne warsztaty, podczas których dzieci będą mogły budować latawce czy stworzyć własny „las w słoiku”. Organizatorzy przygotowali również przestrzeń relaksu z jogą na świeżym powietrzu, masażami głowy oraz konsultacjami ze stylistą fryzur i makijażystką.

Osoby spragnione emocji i wiedzy będą mogły wziąć udział w grze terenowej oraz konkursach związanych z tematyką Unii Europejskiej. Ciekawą atrakcją będą również warsztaty pierwszej pomocy wykorzystujące nowoczesne gogle VR, które pozwolą uczestnikom wcielić się w realistyczne scenariusze ratunkowe. Całość wydarzenia uświetnią pokazy sceniczne oraz nowoczesna fotobudka 360, dzięki której uczestnicy będą mogli nagrać wyjątkową pamiątkę wideo.

Wstęp na wydarzenie oraz wszystkie atrakcje są bezpłatne

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności