Gmina Świerklaniec

Święto jeźdźców, leśników i myśliwych. W parku Świerklanieckim odbył się Hubertus

Pomimo deszczowej aury, święto jeźdźców, myśliwych i leśników po raz kolejny przyciągnęło tłumy miłośników tradycji i natury do świerklanieckiego parku.

W sobotę 11 października odbyła się 27. edycja Hubertusa w Świerklańcu czyli wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych gminy. Hubertus to najstarsza cykliczna impreza, która odbywa się w Świerklańcu. Zorganizowana została wspólnie przez gminę Świerklaniec, Ośrodek Jeździecki "Gonitwa" z Tarnowskich Gór i 3 Ochotniczy Szwadron Pułku Ułanów Śląskich.

W parku spotkali się jeźdźcy z różnych zakątków Polski. Jak co roku, najwięcej emocji wzbudziła gonitwa za lisem. Po kilku falstartach i zaciętej rywalizacji zwycięzcą został Dariusz Brzozowski z 19. Pułku Ułanów Wołyńskich, dosiadający konia o imieniu Piorun.

Nie zabrakło również widowiskowych pokazów. Publiczność mogła podziwiać popisy kaskaderów konnych, pokaz musztry kawaleryjskiej oraz konkurs elegancji w damskim siodle. Były też psy myśliwskie, ptaki drapieżne, ludzie w epokowych strojach. Można było nauczyć się strzelać z łuku, skosztować tradycyjnych potraw, a na stoisku przygotowanym przez leśników dowiedzieć się o tym jak ważne są drzewa w naszym ekosystemie.

Hubertus w Świerklańcu to wydarzenie, które od lat łączy pasję, tradycję i upodobanie do natury. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom oraz publiczności za wspólne świętowanie.

Galeria zdjęć

Gonitwa za lisem Pokaz kaskaderski na koniu Koń stanął dębem Król polowania na koniu Król polowania na koniu otrzymuje puchar Ptak drapieżny na ręce sokolnika Jeźdźcy przed Pałacem Kawalera Jeździec składa wójtowi raport
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności