Gmina Świerklaniec

Umowa podpisana. Będzie rozbudowa oczyszalni



9 października br.  Wójt Gminy Świerklaniec Grzegorz Zadęcki podpisał umowę na najwyższą kwotę w historii gminy Świerklaniec, która opiewa na kwotę 42 791 700 zł. Jeszcze nigdy pojedynczy przetarg w naszej gminie nie był tyle warty.

Umowa została zawarta z firmą IBG Instalbud z Rzeszowa na realizację zadania pod nazwą:
„Rozbudowa oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Świerklaniec” w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

W ramach inwestycji przewidziano m.in.:

  • rozbudowę oczyszczalni do przepustowości umożliwiającej przyjęcie ścieków z nowo wybudowanej kanalizacji,
  • budowę nowych oraz modernizację istniejących obiektów technologicznych,
  • rozbudowę instalacji fotowoltaicznej,
  • poprawę retencji technicznej i gospodarki osadowej,
  • budowę garaży, wagi samochodowej oraz stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych.

To niezwykle ważny krok w kierunku nowoczesnej, bezpiecznej i ekologicznej gospodarki wodno-ściekowej w naszej gminie.

Projekt „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Świerklaniec” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności