Gmina Świerklaniec

Kilkuset uczniów uczestniczyło w Gminnej Lidze Pływackiej

Nagrodzili mistrzów Gminnej Ligi Pływackiej. Gala podsumowująca II edycję projektu odbyła się w Pałacu Kawalera w Świerklańcu. 


W Pałacu Kawalera w Świerklańcu odbyła się uroczysta gala podsumowująca II edycję Gminnej Ligi Pływackiej dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie zwieńczyło kilkumiesięczny projekt sportowy realizowany przez Orzechowski Koszykarski Klub Sportowy, współfinansowany w ramach programu wsparcia i rozwoju lig amatorskich ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wspierany przez Urząd Gminy Świerklaniec.

Od września do grudnia w zajęciach uczestniczyło kilkuset uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych z terenu gminy Świerklaniec. Młodzi sportowcy regularnie odwiedzali krytą pływalnię w Radzionkowie, gdzie doskonalili swoje umiejętności pływackie i brali udział w sportowej rywalizacji. Gminna Liga Pływacka stanowiła nie tylko atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych lekcji wychowania fizycznego, lecz także okazję do integracji oraz międzyszkolnej rywalizacji.

Finałem projektu była uroczysta gala, podczas której nagrodzono najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach. Wyróżnienia wręczyli Alina Zawada, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie oraz Grzegorz Zadęcki, wójt gminy Świerklaniec.

– Cieszę się z tego, że te alternatywne lekcje WF-u mogły się odbyć. Skorzystało z nich wielu uczniów. Ani ich rodzice, ani szkoły, ani gmina nie dołożyli do zajęć na basenie ani złotówki. Projekt został w większości sfinansowany ze środków ministerstwa – podkreślił wójt Grzegorz Zadęcki.

Mistrzami Gminnej Ligi Pływackiej zostali:

Klasy IV

Dziewczyny
1. Łapińska Lena, Świerklaniec
2. Zofia Dyczka, Świerklaniec
3. Krystyna Gembczyk, Świerklaniec

Chłopcy
1. Adrian Szmuc, Nowe Chechło
2. Wiktor Surowiak, Świerklaniec
3. Tymoteusz Szeremeta, Nowe Chechło

Klasy V

Dziewczyny
1. Lena Kapica, Nowe Chechło
2. Kinga Czerwińska, Świerklaniec
3. Kamila Heflik,  Świerklaniec

Chłopcy
1. Stanisław Niedbała, Nowe Chechło
2. Piotr Duda, Świerklaniec
3. Igor Kulig, Orzech

Klasy VI

Dziewczyny
1. Eliza Szmuc, Nowe Chechło
2. Hanna Koniecko, Orzech
3. Oliwia Kubacka, Świerklaniec

Chłopcy
1. Filip Prządka, Świerklaniec
2. Szymon Żurek, Nakło Śląskie
3. Karol Świętek, Orzech

Klasy VII

Dziewczyny
1. Marta Zgrzebniok, Świerklaniec
2. Monika Tomanek, Orzech
3. Kamila Gacki, Świerklaniec

Chłopcy
1. Marcel Mazurewicz, Świerklaniec
2. Wojciech Pasek, Świerklaniec
3. Krzysztof Blochel, Świerklaniec

Klasy VIII

Dziewczyny
1. Malwina Pyrlik, Orzech
2. Klaudia Biel, Orzech
3. Amelia Manjura, Świerklaniec

Chłopcy
1. Alan Tichy, Świerklaniec
2. Szymon Zieliński, Nakło Śląskie
3. Nikodem Szołtysik, Nakło Śląskie

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności