Wernisaż wystawy malarstwa Iwy Kruczkowskiej-Król „Podróż przez 5 sal” w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Wernisaż wystawy malarstwa Iwy Kruczkowskiej-Król „Podróż przez 5 sal”
29 maja 2026 r, godz. 18.00, Pałac w Nakle Śląskim
Wstęp: wolny
Ekspozycja inspirowana jest podróżami, spotkaniami z różnymi kulturami oraz relacją człowieka z naturą. Obrazy prowadzą widza przez pięć przestrzeni pełnych koloru, emocji i refleksji nad światem widzianym z perspektywy drogi, zachwytu i uważności. Artystka, pochodząca ze Śląska i urodzona w Zabrzu, od lat uczestniczy w międzynarodowych projektach artystycznych i prezentuje swoją twórczość w kraju oraz za granicą. Inspiracje Indiami, Afryką i innymi zakątkami świata tworzą niezwykłą, malarską opowieść idealnie wpisującą się w atmosferę zbliżającego się czasu wakacyjnych podróży.


